Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak dowiedzieliście się o książce?
27-05-2018, 10:18 PM
Jak dowiedzieliście się o książce?
Witajcie,

Tak jak w temacie - przedstawcie swoje historie, jak natrafiliście na tytuł ,,The Most Wanted Powrót do Rockport" albo na wersję amerykańską czyli ,,The Most Wanted Rockport's Streets".
Być może wiele osób natrafiło na książkę w podobny sposób, lecz mogły zdarzyć się wyjątki. Możecie również napisać, co przekonało was do kupienia książki, jeżeli zdecydowaliście się
na zakup. Ja rozpocznę, opowiem o jednym i o drugim:

W roku 2016, w styczniu albo w lutym naszła mnie znowu ochota na Need for Speed Most Wanted (2005). Często miewam atak nostalgii - zdarza mi się wspominać, jak to kiedyś było lepiej,
w co się grało, dlaczego stare rzeczy są lepsze od nowszych itd. W tym celu przeglądałem sobie różne filmiki z Most Wanted na Youtube. Zdarzyło mi się też oglądać ,,Zagrajmy w".
W pewnym momencie włączyłem sobie filmik, gdzie można było zobaczyć, jak powstawał Most Wanted oraz Carbon. Na pewno nie były na oficjalnym kanale Electronic Arts.
Z prawej strony, gdzie są te proponowane filmy, widziałem filmik - nie przetoczę poprawnie tytułu, ale w nim była mowa, dlaczego protagonista obu części nie wypowiada ani słowa.
Włączyłem go i zacząłem oglądać. Pierwotnie traktowałem to jak takie fanowskie gadanie, gdyż rozmówcy odwoływali się do gry, do książki (nie byłem wtedy tego świadomy).
Jednak od tych samym osób - a raczej jednej osoby - zauważyłem tego trochę więcej m.in. dlaczego widzimy wypadającego Lancera w intrze. Właśnie w tym filmie natrafiłem na link do forum. Wchodzę sobie na nie, widzę, jak to każde forum: sporo działów, wątków, a nawet możliwość pobrania paru rozdziałów z książki. Przeglądam je. Zauważam różne dyskusje, zapowiedzi.
Pomyślałem sobie: ,,A, nic się nie stanie jak założę tutaj konto." No, może niedosłownie, ale coś takiego było. Założyłem je, nawet pobrałem i przeczytałem dwa rozdziały pierwszego tomu.
Nie ukrywam - bardzo mi się podobały, lecz resztę odpuściłem bądź to z braku czasu, bądź to z niechęci. Od tamtego czasu biernie śledziłem to forum. Sporadycznie zaglądałem, co tu się dzieje, ale nigdy się nie przywitałem, nie napisałem żadnego posta. Teraz naprawiam ten błąd.

Gdzieś na wakacje tego samego roku, TVGRY opublikowało film o Most Wanted, bodajże Kacper w nim przemawiał. Co ciekawe, na październik ten sam kanał przeprowadzał wywiad (to był Arasz) z samą tłumaczką. Nawiasem mówiąc, żałuję, że już nie ma tego wywiadu. Jeszcze bardziej dowodziłby, iż ta książka to żadna fanowska wizja. I specjalnie, choć z dużą niechęcią, nie przetaczam jej personaliów. Ale wracając, przyznam się, że wtedy przypomniałem sobie o tutejszym forum. Jednak znowu wypełzło mi z głowy, aż minął pełny rok. Przeglądając sobie filmy na TVGRY ponownie natrafiam na ten wywiad. Więc przesłuchuję go raz jeszcze i dowiaduje się, że premiera trzeciego tomu będzie w październiku 2017 roku! Szybko spoglądam na datę filmu i szczerze dziwię się, że to był 2 październik 2016 roku. Aż się złapałem za głowę, iż tak szybko minął ten czas. Zatem wchodzę na forum, by zobaczyć, czy mógłbym ewentualnie się jeszcze załapać, czytam różne wątki m.in. Co sprawia, że podoba ci się książka?. Widzę, że mam parę dni na decyzję. Mówię sobie: ,,A raz na kozie śmierć, zamówię sobie. Najwyżej stracę te paręnaście złoty." Zamówiłem trzy tomy, zapytałem o pełną cenę, poprosiłem o potwierdzenie wpłaty. Otrzymałem szybką odpowiedź; wszystko potwierdzone i miałem zapłacić resztę kwoty na parę dni przed wysyłką. W międzyczasie obejrzałem całe trzy filmy o książce u KidKobona. No i wtedy zaczęły się te nieszczęsne problemy, z którymi wszyscy żyliśmy. Nie ukrywam - sam się niecierpliwiłem, chociaż miałem przygotowania do matury i też z tego powodu szybciej mi czas uciekał, gdzie miewałem problemy nawet z zapamiętaniem, który to miesiąc mamy. Ale to zniecierpliwienie
było jeszcze większe, gdy nastał luty bieżącego roku. Jak i mną wstrząsnęło to wydarzenie. Zacząłem się przeklinać za swoje postępowanie. Ale Pani Monika podała mi numer przesyłki,
z własnej woli wpłaciłem resztę kwoty, chociaż do dzisiaj nie mam pewności, czy wysyłający wiedzieli, iż mam wpłacić pozostałą część pieniędzy. Moja mama odebrała książki,
kiedy ja byłem w szkole. Jak rozpakowałem paczkę, otworzyłem pierwszy tom... uroniłem łzę. Za każdym razem biorąc w dłonie te książki, czytając je, przypomina mi się to zdarzenie i też jemu dedykuję oraz lecą mi łzy.
Jednak znalazłem dobrą porę na przeczytanie ich, ponieważ panował ten okres chorób od września, który dotykał wszystkich, a mnie jakoś omijał szerokim łukiem. I akurat wzięła mnie grypa dzień czy dwa dni później. Często mówiłem pół zdaniem, leżałem w łóżku i poświęcałem całe dnie na czytanie.

Taka moja historia z tym tytułem. Może trochę przypomina dramat rodem z Mickiewicza i że biorę to zbyt do siebie, ale tak było naprawdę. Na plus lub nie poznałem takie utwory jak ,,To koniec", ,,Nigdy nas nie było". A jak wy natrafiliście na książkę? Czy zdecydowaliście się na zakup? Pochwalcie się!

,,Nieważne co zrobisz - każdy ruch wpływa na przyszłość. Żebyś tylko go nie żałował."
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2018, 11:27 PM
RE: Jak dowiedzieliście się o książce?
Ja o książce dowiedziałem się trochę za późno...mianowicie rok temu przeglądając sobie Need For Speed Wiki. Potem wspomniał o niej jakiś YouTuber, znalazłem forum...no i reszta jest historią. Trochę żałuje, że dowiedziałem się o istnieniu książki tak późno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-05-2018, 05:28 PM
Nie do końca pamiętam, ale chyba zaczęło się od filmu KidKobona z śp. Melorą, jako że byłem bardzo mocno związany z MW i Carbonem od razu zainteresowałem się tematem i wszedłem w link, założyłem konto i zacząłem czytać pierwsze rozdziały i oczekiwałem kolejnych. Bez wahania podjąłem decyzję o kupnie I tomu jak i kolejnych. To była najlepsza przygoda jaką przeżyłem...
28-05-2018, 06:25 PM
Ja dowiedziałem się w dość podobny sposób co Kamilos446, miałem okres w którym zagrywałem się dość długo w NFS MW i Carbona. Przejezdziłem w tych grach niemal wszystko co tylko dało się przejechać. Zacząłem bardziej interesować się tymi grami, szukałem różnych info o nich, na yt znalazłem filmiki jak nagrywali cutscenki. Pózniej pojawił się filmik na kanale TVGRY wywiad z śp. Karoliną o zapomnianej części serii NFS. Tak poznałem książkę, forum i cały ten uniwersum.
02-06-2018, 04:39 PM
Temat na nfs-w.pl gdy jeszcze istniało.
03-06-2018, 02:04 PM
5 znaków: TVGRY
12-06-2018, 10:23 PM
Ja zapoznałem się z tą książką po pierwszym filmie KidKobona o książce. Po tym śledziłem tą stronę jak i kanał na YouTube.

Sercem i duszą Need For Speed CARBON
13-06-2018, 04:52 PM
Jak dowiedziałem się o książce?
To był przypadek. 24 grudnia 2014 roku przeglądałem sobie z nudów Sklep Google Play. Natrafiłem na coś co szczególnie przykuło moją uwagę. Książka o Need for Speed. Po chwili entuzjazmu przyszedł czas na rozczarowanie, ponieważ książka ta była w języku angielskim. Cóż, szkoda, ale sprawdźmy w Google. Wpisałem, wszedłem na pierwszą stronę, którą ujrzałem i trafiłem na to forum. Popatrzyłem o co chodzi, założyłem konto o nazwie hsshhs177117 i pobrałem sobie pierwszy rozdział. No i tak to się zaczęło, 1, 2, 3, 4, 5 rozdział. Czytało się po nocach ciekawym dalszej historii. Potem wyczekiwanie na kolejne rozdziały, aż w końcu zacząłem czytać na nowo wyszukując przy tym błędy. W ten sposób zostałem edytorem. Kiedy po kilku miesiącach udało się i książka została wydana w wersji papierowej, było to przecudowne uczucie. Tym bardziej zobaczenie swojego nazwiska w książce. No i tak przez tom II i III aż do dziś, kiedy to wielce prawdopodobne jest, że forum lada moment przestanie istnieć.
Dla ciekawych, w Google Play nie znalazłem tej książki. To było zupełnie coś innego. Być może jeszcze uda się ją znaleźć.
P.S. Jako iż, być może, jest to jeden z ostatnich postów na tym forum, chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom, którzy przyczynili się do powstania tej książki, a w szczególności śp. Melorze.

Są tacy, to nie żart, dla których jesteś wart - Mniej niż zero

[Obrazek: hvxb39.gif]
06-08-2018, 12:44 PM
Ja dopiero teraz z forum dowiaduję się o książce. Musze jak najszybciej zabrać się za lekturkę. Nie widziałem tej książki w empiku niestety
12-08-2018, 07:12 PM
(06-08-2018 12:44 PM)aniol napisał(a):  Ja dopiero teraz z forum dowiaduję się o książce. Musze jak najszybciej zabrać się za lekturkę. Nie widziałem tej książki w empiku niestety
Bardzo marne szanse, że ją zdobędziesz od kogoś. I nie licz na księgarnie - one nawet nie mają jak jej sprzedawać.

,,Nieważne co zrobisz - każdy ruch wpływa na przyszłość. Żebyś tylko go nie żałował."
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości